Sukcesem projektu jaki był realizowany przede wszystkim jest poprawa efektywności jakościowej poprzez usystematyzowanie czynności w ramach realizowanych procesów produkcyjnych w postaci opracowanych standardów, co także dało możliwość skuteczniejszego nadzoru nad przebiegiem procesu, a co za tym idzie skuteczniejszej i bardziej efektywnej analizy przyczyn reklamacji, skuteczniejszego mechanizmu i trafności wdrażanych działań korygujących i zapobiegawczych.
Dzięki współpracy online klienci mogą w efektywny sposób korzystać z wiedzy TQMsoft w zakresie analizy ryzyka FMEA, jak i nie tracić czasu czekając na możliwość bezpośredniego spotkania z konsultantem.
Świat się zatrzymał i wstrzymał oddech. Stawiamy czoła pandemii koronawirusa. To, do czego przywykliśmy i co znaliśmy do tej pory zostało nam odebrane. Stanęła część fabryk (automotive), transport zamarł, zamknięto szkoły, przedszkola czy miejsca użyteczności publicznej. Przyglądamy się wydarzeniom, z lekkim niedowierzaniem, ale też szokiem. To interesujący czas, o którym w przyszłości będziemy czytać w podręcznikach, dzisiaj jednak zapraszam do rozważań o tym, jak właściwie się komunikować.
Mija 8 lat od kiedy termin Industry 4.0 ujrzał światło dzienne, będąc wygłoszonym jako kolejna rewolucja przemysłu i zarazem koncepcja na wzmocnienie europejskiej gospodarki. Popularność tego pojęcia ciągle wzrasta. Warto zatem zadać pytanie: Jak ta koncepcja jest rozumiana i postrzegana w polskich przedsiębiorstwach?
Słowo problem jest jednym z najczęściej pojawiających się słów na ustach zarówno kierownictwa, jak i pozostałych pracowników organizacji. Natomiast rzadko kiedy problem przedstawiany jest w formie pisanej. Jeśli nie potrafimy wyrazić istoty problemu w dwóch/trzech zdaniach to nie potrafimy go też skutecznie rozwiązać.
Pomiary przestrzenne powinny zatem wykroczyć poza ściany laboratoriów pomiarowych i stać się podstawowym narzędziem nie tylko w rękach laborantów. Technika pomiarowa musi przejmować inicjatywę dostarczając informacji na temat procesów oraz proponując decyzje odnośnie sterowania procesami. Role i odpowiedzialności powinny zostać na nowo zdefiniowane i przydzielone.
Analiza sensoryczna, zarówno w obszarze analitycznym jak i konsumenckim wymaga stosowania wielu różnych narzędzi statystycznych. Wydaje się, że znajomość tych narzędzi zarówno co do techniki ich stosowania, jak i przede wszystkim – wykorzystania dostarczanej informacji i interpretacji wyników analizy pozwala na wybór najbardziej odpowiedniej metody i jej możliwie najbardziej efektywne wykorzystanie.
Stojąc u progu przemian w przemyśle, którym mass media nadały nazwę Industry 4.0, wiele firm podejmuje decyzję o wprowadzeniu swojej produkcji w erę cyfryzacji.
QDA to zaawansowany, kompletny system do zarządzania jakością w firmach produkcyjnych pozwalający w maksymalny sposób wykorzystać prowadzone w przedsiębiorstwie zapisy jakości. QDA jest jednym z największych systemów CAQ(Computer Aided Quality) na rynku europejskim i efektem około 20-letniej pracy inżynierów niemieckiej firmy QDA Solutions.
„Moim pierwszym krokiem jako kierownika działu obróbki było wprowadzenie pracy standaryzowanej…” Taiichi Ohno